הדרכה למשפחות

התמודדות עם ילד מיוחד היא בראש ובראשונה התמודדות עם עצמנו. לעיתים קרובות, אנחנו ובני משפחתנו זקוקים למישהי לדבר איתה, להתייעץ, לשתף ולקבל ממנה מידע והדרכה. הדרכה משפחתית מקצועית הינה הפלטפורמה האידיאלית לשם כך.

משפחות המגדלות ילד מיוחד יודעות: ההתמודדות אינה פשוטה – בראש ובראשונה עקב המאבק בגבולות היכולות האישית והמשפחתית. המפגש עם הילד המיוחד, היקר לנו כל כך, מזמן לנו מפגש עם עצמנו. הוא מציב בפנינו מראה – והדמות הנשקפת ממנה אינה מושלמת. הדמות המביטה אלינו כוללת חלקים ביקורתיים, חסרי סבלנות, עצובים וכואבים, שלמדנו להדחיק. כעת הם מיישרים אלינו מבט, וזה לא קל לנו.

כאמא לילד מיוחד ומניסיון של ליווי עשרות משפחות מיוחדות, אני ממליצה לחוות חוויה זו במלואה, ולא לברוח ממנה. יש לתת מקום לפחד, לכעס, לדיכאון ולחוסר הביטחון הכרוכים בגידול ילד מיוחד. יש לדבר על כל אלו, ללא שיפוט עצמי מכאיב. כשנהיה מוכנים להתמודד, נגלה את החוזק שנמצא לצד החולשה, ואת הטוב שניצב ליד הרע.

 

הדרכה למשפחות מיוחדות

במסגרת ההדרכה המשפחתית, אגיע אליכם הביתה למפגש חד או רב-פעמי, בהתאם לצורך. על הורי ואחי הילד המיוחד להיות נוכחים במהלך ההדרכה. במהלך ההדרכה, תוכלו לשתף בתחושות הקשות והכואבות ביותר שלכם. תוך כדי שיחה, נזהה יחד קשיים משפחתיים ואישיים, כבסיס להתערבות למען שיפור הסיטואציה.

בנוסף, ניתן למקד את ההדרכה בנושאים הבאים:

  • חיזוק הזוגיות
  • פיתוח מיומנויות תקשורת במשפחה
  • קבלה משפחתית ואישית (הורים/אחים)
  • ועוד

עשרות הדרכות משפחתיות לימדו אותי ששיתוף וכנות שווים כוח, ושקבלת הכלים המתאימים להתמודדות יכולים לשנות את המציאות המשפחתית בכללותה. למידע נוסף על הדרכה עבור המשפחה שלכם, צרו עמי קשר בטלפון 054-9404505 או בדוא"ל [email protected].